trešdiena, 2009. gada 5. augusts

Kāda būtu Saeima, ja vēlēšanas būtu rītdien

Ja vēlēšanas būtu rītdien, tad pēc aptaujas rezultātiem var sanākt ziepes.

Veicu nelielus aprēķinus. Sanāk, ka vietu sadalījumu Saeimā noteiks tas, ar kuru kāju no gultas vēlēšanu rītā izkāps tie 18.4%, kas nezin par ko balsot.

Ja SC ("Saskaņas Centrs") nepamanīsies savārīt lielas ziepes Rīgā, tad var uzskatīt, ka Latvijas Saeima ir Maskavas kabatā. Šinī brīdī es pat nešķobītos par "pozitīvisma kampaņām", ja vien tās noņem balsis SC vai kādai citai Maskavas kabatas partijai.

4 komentāri:

 1. Ai, muļķības visi šie "ja vēlēšanas būtu rīt". Rīt nav vēlēšanas, tāpēc tāda statistika ir absurda. Tas ir tāpat kā paprasīt ko tu darītu, ja tev iedotu miljonu. Atbildes būtu - nopirktu dārgu mašīnu, māju, ceļojumu. Bet kad reāli iedotu tad pervim ģelom visi skrietu uz banku un meklētu risinājumu pēc iespējas drošāk noglabāt un mazāk iztērēt. Nu vai kaut kā tā. Katrā ziņā "par ko tu rīt balsotu" nav objektīva aptauja.

  Tas, ka SC ir lielas izredzes gan ir tiesa. Un tā ir megažopa. Turklāt tā kā Buldozeram nerūp politika, bet tikai bizness, tad arī Saeimā viņi mierīgi varētu veidot koalīciju ar SC, nevis apvienotu visas latviešu partijas.

  AtbildētDzēst
 2. Muļķības gluži nav, drīzāk var aptaujas metodika varētu klibot... Savulaik BNS veica exit polls pie Saeimas vēlēšanu iecirkņiem "and gues what" tie rezultāti bija krietni precīzāki kā "Latvijas Faktu" un citu kantoru veiktās aptaujas. Aptauja droši vien ir veikta kādā autobusa pieturā Rīgas centrā.

  AtbildētDzēst
 3. Exit pollam ir pavisam cits uzstādījums - IR vēlēšanas. Šobrīd vēlēšanu nav. Cilvēki in general nedomā par ko balsot. To statistiku varētu nosaukt par pašreizējo partiju reitingu, bet nevis par to "kas tiktu ievēlēts". Nu, tāda filosofiska nianse, kas to faktu padara nekorektu :)

  AtbildētDzēst
 4. Piekrītu, ka exit poll nav tas pats, kas "ikdienas aptauja", tomēr "Latvijas Faktu" aptauju kvalitāti manis minētais piemērs parāda.
  Tapēc, ka "Cilvēki in general nedomā par ko balsot." jau arī esam galīgā pakaļā.

  AtbildētDzēst