otrdiena, 2009. gada 24. novembris

Ētika?! Ētika "my backside"!

Kurš gan nav dzirdējis/ lasījis vārdu salikumu "neētiska rīcība" ? Šis vārdu salikums tik aizdomīgi bieži parādās publiskajā telpā, ka gribot negribot rodas aizdomas. Nedaudz tuvāk paskatoties uz gadījumiem, kad , kas un attiecībā uz ko tiek lietots šis vārdu salikums var nonākt pie visai interesantiem secinājumiem.

Zemāk lasāmā urn "boldētā" rinkopa ir pārdomu, secinājumu vispārinājums ( in a nutshell).

Ētika ir līdzeklis ar kura palīdzību 'varenie' attur daļu sabiedrības no mēģinājumiem iekarot viņu ietekmes sfēras - valdījumus. Ētika lielākoties darbojas kādas nelielas sabiedrības daļas interesēs, retāk visas sabiedrības interesēs.

Pēdējā spilgtākā ilustrācija ir http://zinas.nra.lv/ekonomika/8895-aicina-boikotet-un-lauzt-ligumus-ar-tele2-papildinats.htm pēdējā rindkopa. Cilvēks, kas savulaik barojies no LMT, TELE2 pārmet neētisku rīcību. Šīs visas jezgas sakarā sāk likties, ka visai reklāmas industrijai skauž, ka viņi kaut ko tikpat efektīgu nav varējuši izdomāt. Jā džeki līdz galam visu nebija izdomājuši, bet "comm'on - cut them some slack" !

 Mans personīgais ieteikums: ļoti uzmanīgi un ar aizdomām izvērtēt kas un kādā gadījumā piesauc "ētiku". Var gadīties, ka tas ir pēdējais izmisīgais mēģinājums uzvarēt zaudētā kaujā.

Par ētiku no wikipedia http://lv.wikipedia.org/wiki/Ētika

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru