trešdiena, 2009. gada 18. novembris

"Mack the Knife" dažādās balsīs.

Mūsdienu mūzikā ir daudz piemēru, kad vienu skaņdarbu izpilda dažādi mākslinieki, vieni cenšas atdarināt kādu, kurš ir pamanījies izpildot to pašu dziesmu iekļūt slavas zenītā ( vai palikt tur pat), citi to pašu skaņdarbu pārveido/uzlabo pēc savas patikas.Viens no šādiem skaņdarbiem ir "Mack the Knife" no Bertolda Brehta "Trīsgrašu operas". Šīs dziesmas orģināls ir vācu valodā, plašāku atpazīstamību gan ir guvis angļu valodā iedziedātais variants.

Kā pirmo piedāvāju noklausīties šo dziesmu Louis Armstrong izpildījumā.  Lai gan viņa kā trompetista sniegums ir atzīstams patiesas apbrīnas vērts, to manuprāt nevar teikt par viņa vokālo sniegumu ( ļoti gribētos to novelt uz tā laika ierakstu tehnikas nepilnībām).Kā nākošo piedāvāju noklausīties šo pašu dziesmu Ella Fitzgerald sniegumā. Šīs melnādainās dāmas atzīstamo sniegumu bagātina viņas "spēlēšanās" ar balsi, kādu manuprāt nemana mūsdienās. Varbūt komentāros kāds var minēt kādu mūsdienu "pop" mūzikas "zvaigzni", kam pa spēkam būtu kas līdzīgs.Šis saraksts būtu ļoti nepilnīgs bez Frank Sinatra pieminēšanas, kurš ar šo dziesmu ir pamanījies iedziedāt, gan duetā ar Jimmy Buffet. Blue Eyes ( kā Sinatra savulaik saukts) sev raksturīgajā manierē šo dziesmu tad arī izpilda, tiesa bez ļoti izteiksmīgām vokālajām "izvirtībām".Šo dziesmu pirmo reizi dzirdēju nākamā dziedoņa izpildījumā. Sarakstu noslēdz Robbie Williams. Salīdzinot ar Frank Sinatra vokālais sniegums manuprāt ir iespaidīgāks. Varat man nepiekrist, bet tas nu ir mans viedoklis.Kurš kuru un cik ļoti ir iespaidojis, to spriediet paši.

Šis nu ir mans pirmais ieraksts par tik slidenu tēmu kā mūzika. Nobeigumā pirms kāds pamanās uzprasīt pateikšu pats: mūzikas skolā neesmu mācījies, vispārizglītojošās skolas programmā bija iekļauts priekšmets mūzika ( 1x nedēļā ), ~ 3 gadus esmu dziedājis vīru korī ( P!K!V!K! ), kur tad arī radās izpratne par dziedāšanu.

Par šo tēmu, ko rakstīt vēl atradīsies -> būs vēl, kad nezinu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru