piektdiena, 2010. gada 21. maijs

Harry Brown - the movie

Noskatījos Harry Brown . Pavisam īsi -  ekselenta filma ar Michael Caine un Emily Mortimer galvenajās lomās. Režisors ir Daniel Barber - vismaz pēc imdb.com datiem šī ir viņa otrā filma, manuprāt izdevusies.

Filma ir par pensionētu kareivi Hariju - Harry Brown ( Michael Caine ), kurš drīz pēc sievas nāves zaudē vienīgo draugu ( kuru nogalina jauniešu banda ).  Lietisko pierādījumu dēļ inspektore ( Emily Mortimer) izrādās gana bezspēcīga un aizdomās turētos nākas atlaist. Tā nu galvenais varonis sāk savu atriebšanos. Saturu sīkāk nestāstīšu, lai nesabojātu skatīšanās prieku.

Iesākumā filma liekas garlaicīga, jo nekas īpašs nenotiek, taču pēc tam , kad Harijs ir apglabājis savu draugu notikumu ritms pēkšņi sāk paātrināties. Tiesa gan tikai tik daudz cik nu angļu filmām tas ir pierasts, turklāt nevajag aizmirst, ka gan galvenais varonis, gan arī pats aktieris ir vīri ar krietnu gadu nastu plecos.  Lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu brīdināšu uzreiz - filma riebumam brutāli un tieši rāda, kā lietas notiek dzīvē. Nav 5 minūšu ilgas cīņas starp narkomānu-laupītāju un pensionētu kareivi, kurš turklāt ir arī pamatīgi iereibis ( pub(ā) paņēma kādas glāzītes stipra dzēriena drauga piemiņai ) - sekundi atpakaļ nazītis narkomānam rokā, nākošajā sekundē tā paša narkomāna rokā un sirdī. Tāpat arī inspektore nekas cits, kā pakļauties priekšniecībai, neatliek un viņas novērojumi par Harija mēteli ( kurš ož pēc kordīta ) paliek neizmantoti ( nebūtu sācies grautiņš dzīvojamā rajonā ).

Abu vadošu lomu tēlotāji savu izdara ļoti labi un "and there is no place to wish for something better". Arī otrā plāna aktieris Ian Glen ( ļaunais zinātnieks no Resident Evil: Apocalypse un Resident Evil: Extinction) kā policijas priekšnieks ir uzdevuma augstumos.

Vērtējjums: noteikti vērts maksāt par biļeti kinoteātrī.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru