trešdiena, 2011. gada 9. marts

Tautasskaitisana.lv lielais FAIL - jeb ko es būt darījis savādāk...

Jau kādu brīdi (~ 9 dienas ) atpakaļ LV twitersfēra "iecepās" par tautasskaitisana.lv lēndarbību. Vēlāk panesās arī story par to, ka Internetā samakšķerētiem pases datiem var piekļūt svešiem datiem. Es paburkšķēšu par to, ko piedzīvoju pats "skaitoties". Tad nu lūk ...

Pirmais "pārsteigums" bija pēc klika "Sa(s)kai(s)ties šeit!" . WTF?  Cik ilgi var gaidīt ? Izrādās, ka ilgi, ja negribi skaitītāju pār slieksni laist. Tiešām nav ne jausmas kādā ***** iz nobāzts serveris vai tā DNS ieraksti, bet uz šo bildi nācās gaidīt ~ 3 min.

Internetbanka nostrādājā ar tai cienīgo ātrumu - par to sūdzību tiešām nav. Pēc tam nācās atkal pagaidīt ( sorry, bet attēla nebūs ) un voula! - esmu atrasts un sistēmā iekšā ielaists. Tajā brīdī saprast, ka jākliko uz neizteiksmīgā linka man! prasīja ~ 30 sekundes.

Tālāk katrs solis prasīja ~ 20 sekunžu dīku blenzšanu datora ekrānā.  Protams, lapas pilnīga pārlāde netika veikta ne reizi ( -> AJAX ), bet "не надо лохматить бабушку" ! Pie pienācīgas datu sagatavošanas/ apkopošanas viss varētu strādāt, kā "zapiņš ar merša motoru".

Manuprāt pat MySQL tabula ar ~ 2,5 miljoniem ierakstu nav nekas pārāk grūti sagremojams un vaicājumi izpildītos ne jau nu ~ 20 sekundes.  Jau saskaitīto ļaužus varētu pārvietot/dzēst no sākotnējās tabulas, jo tiem taču pieslēgties vairs neļaus -> vaicājumi tiktu izpildīti arvien ātrāk.

Visi tie mazie lookups ( Latvijas pilsēta, kurā dzīvo, u.t.t.) prasīja par daudz laika, lai izpildītos.

Citiem vārdiem iespaids, kas palika: to visu uztur viens serveris ar M$ uz kura paralēli tiek hostēts kāds populārs spēļu serviss, datubāzes struktūra galīgi nepārdomāta un tiek veikti 'realtime' pieprasījumi citām valsts truktūru uzturētām datubāzēm. Ar vairāk, kā 5 gadu pieredzi darbā pie ļoti apmeklēta www portāla, šķiet, ka šīs štellīte ir uzbakstīta pēdējā brīdī.

P.S. Sīka hohma - no mana viedokļa.

3 komentāri:

  1. tāāāāds SEO virsrakstus un tekstā ir bullshit...

    AtbildētDzēst
  2. gan jau, ka varēja izdarīt savādāk un labāk, bet tas, ka ļaudis tik ļoti aktīvi skaitās tīmeklī, ir labi, un tāpēc vien TS tīmeklī jāuzskata par diezgan izdevušos :) Man par tautas aktivitāti prieks :)

    AtbildētDzēst
  3. jā, tas jautājums reāli ieblieza. gandrīz no krēsla novēlos. konkrēts FAIL.

    AtbildētDzēst