trešdiena, 2011. gada 23. novembris

Par LKB jezgu...

Arvien vairāk sāk kaitināt ļaužu ņemšanās ar tekstiem "Atkal (jau trešo reizi!) apkrāpto bars! Liela daļa - Latvijas laukos. Kurš pēc visa šitā vēl spēs kaut kam (vai kādam) uzticēties?", "Te nu vairs nav, ko piebilst - ja kāds vēl tic, ka šai valstī var justies droši, viņš jāsūta pārbaudīt prāta spējas. LATVIJAS krājbanka!!!" u.t.t. Cik var? Varbūt var mēģināt apjaust kas tad ir noticis, nevis vienkārši brēkāt veco dziesmu par blēžiem pie vadības?!


Pēc mēdiju telpā izskanējušās informācijas ir skaidrs, ka notikušais par lielam ir prasta zādzība, ar to atšķirību, ka naudiņas netika iznestas koferos vai aizskaitītas uz nezināmu kontu Šveices bankas kontu. Šinī gadījumā 100 milj. Ls tika apķīlāti par labu kādai, ar LKB biznesu nesaistītai, juridiskai vai fiziskai personai. Tas, ka FTKT, varbūt, varēja šo lietu konstatēt ātrāk netiek apstrīdēts, bet ja nav no bankas tiek sniegtas nepatiesas ziņas, kuru patiesumu apstrīdēt nav pamata, tad ... Bērns katru dienu var izlikties ejam uz skolu; vecākiem nav pamata domāt savādāk pirms skolotāja zvana un jautā par atvases kavējuma iemesliem.  Bankas darbības apturēšana manuprāt ir bija prātīgs solis, lai:
1) nenotiktu banāla atlikušo pierādījumu iznīcināšana;
2) novērstu papildus nelikumības.

Par to, kamdēļ tad vajag  350 milj. Ls, ja nozagti tikai 100 milj. Ls.
Kā zināms, bankas naudu nepelna no to turot maisos bankas pagrabā, bet gan ieguldot aktīvos t.i. vērstpapīros, obligācijās u.t.t. Lai aktīvus pārdotu par pēc iespējas labāku cenu ir vajadzīgs laiks, kura šinī brīdī īsti nav. Nav jo saskaņā ar likumu noguldītājiem naudiņas ir jāatdod 20 darba dienu laikā, kas nav daudz. Tad nu šādai vajadzībai Valsts Kase aizdos naudiņas, lai šo prasību varētu izpildīt. Bez liekas steigas pārdodot  LKB aktīvus Valsts Kases aizdotā nauda tiks atgūta un atgriezta Valsts Kasē.

Kas šinī gadījumā nav skaidrs? Pensionāri un citi standarta cietēji nepaliks ( nevajadzētu palikt ) pie sasistas siles, uz ko es ļoti ceru. Var patikt, vai nepatikt, ka visa informācija uzreiz netiek skaidri un gaiši izklāstīta mēdijiem, bet tāds ir likums, saskaņā ar kuru notiek krimināllietu izmeklēšana.

Delfi: FKTK: Krājbankas kraha gadījumā garantēto noguldījumu izmaksai vajadzētu ap 350 miljonus latu
Delfi: FKTK noliedz vāju Krājbankas uzraudzību; iespējams, nauda apķīlāta jau augustā

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru