ceturtdiena, 2014. gada 30. janvāris

Ābolu-šokolādes kūka

Kopš twiterī padalījos ar savām koditorejas sniegumu bildēm  saņemu atgdādinājumus, ka man kaut kas ir jāuzraksta. Tad nu lūk - recepte no žurnāla Ievas virtuve 2013.gada 2. oktobra nummura.


Veidnes diametrs 26 cm
100g sviesta
100g šokolādes
4 āboli
1/2 citrona sula
75g miltu
50g kakao pulvera
2 tējkarotes cepamā pulvera
200g brūnā cukura
2 tējkarotes vaniļas cukura
šķipsniņa sāls
3 olas
125g skābā krējuma
2 ēdamkarotes aprikožu ievārījuma

Veidni ietauko. Šokolādi rupji sakapā.
Ābolus nomizo, izgriež serdi, viraspusi ik pa pāris milimetriem viegli iegriež vai ar dakšiņu ieskrāpē, pārlaista ar citronu sulu. Sajauc miltus, kakao, cepamo pulveri, cukuru, vaniļas cukuru un šķipsniņu sāls. Sviestu izkausē un padzesē. Olas sakuļ, kuļot pamazām lej sviestu. Viegli ar karoti iemaisa krējuma un miltu maisījumu, iecilā sakapāto šokolādi. Mīklu liek veidnē. Ar rievoto pusi uz augšu mīklā iespiež ābolus. Sakarsē krāsnī 160 gadu temperatūrā cep 25 minūtes. Tad kūku no krāsns izņem, ābolus pārsmērē ar uzsildītu aprikožu vai citu zeltainu ievārījumu un cep vēl 20 minūtes. Atdzesē un no veidnes izņem, var pārkaisīt ar pūdercukuru.

Tā ir "Ievas virtuvē" publicētā recepte. Es šo recepti nedaudz pārveidoju. Miltus, kakao pulveri, cepamu pulveri un šokolādi sajaucu kopā. Atsevišķā traukā olas sakuļ kopā ar brūno cukuru, vaniļas cukuru, sāli. Kad cukurs nedaudz pakusis lej klāt izkausēto sviestu, pēc tam pielieku krējumu. Orģinālajā receptē krējumu gan ir paredzēts piejaukt pie sausās frakcijas. Ja man ir izbeidzies aprikožu ievārijums, tad lietoju Dansuker brūno cukura sīrupu.

Turpinājumā foto no procesa paša izpildījumā. Gala iznākumu gan parasti aizmirstās nofotografēt, vai arī jau ir par vēlu, bet vismaz pēdējā reizē izdevās.
Visi vajadzīgie produkti

Milti, cepamais pulveris, kakako pulveris, pagaidām bez šokolādes.

Olas, cukurs, vaniļas cukurs, sāls, bez krējuma.

Šeite gan šokolē nav piejaukta pie miltiem.

Pieberam šokolādi...

... un iemaisām šokolādi.
Kārtojam ābulus.
Āboli sakārtoti - uzsatikšanos pēc 25 minūtēm krāsnī.
Apsmērējam ar aprikožu ievārījumu.
Un voila, gatava apēšanai.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru